O nás

Mgr. Tomáš Indra

  • 774 777 917
  • tomas.indra@is-reality.cz

2003 – 2009 studium Právnické fakulty Západočeské Univerzity v Plzni

2008 – 2009 realitní praxe na pozici makléře ve společnosti Lovely Home, s.r.o.

2010 realitní praxe na pozici makléře ve společnosti Omega-Reality, s.r.o.

2010 – 2012 vlastní realitní praxe

od 2013 do současnosti jednatel Indra & Světlík Reality s.r.o.

PhDr. Pavel Světlík

  • 775 208 434
  • pavel.svetlik@is-reality.cz

2002 – 2009 studium Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze

2009 realitní praxe na pozici makléře ve společnosti Omega-Reality, s.r.o.

2010 pozice odborného realitního makléře v developerské společnosti Ekospol, a.s.

2010 – 2012 vlastní realitní praxe

od 2013 do současnosti jednatel Indra & Světlík Reality s.r.o.

O naší kanceláři

Kdo jsme?

Indra & Světlík, realitní makléři podnikají od roku 2010 jako fyzické osoby v oblasti pronájmu a prodeje bytů a komerčně využívaných nemovitostí.

Mají za sebou praxi na pozici realitních makléřů v zavedených pražských realitních kancelářích či velké developerské společnosti Ekospol a.s. Mezi jejich stálé klienty patří například majitelé prvorepublikového obchodního a administračního domu U Nováků ve Vodičkově ulici na Praze 1, Nadace “Nadání Josefa, Marie a Zdenky Hlávkových” vlastnící činžovní domy v téže ulici či Kancelář knížete Alexandra Lobkowicze atd.

Pro vzrůstající počet obchodních transakcí v roce 2013 transformovali své podnikání do společnosti Indra & Světlík Reality s.r.o.

Indra & Světlík Reality s.r.o. je členem Realitní komory České republiky.

Proč “Indra & Světlík”?

Od počátku podnikáme pod svými jmény. Nepovažujeme za nutné se schovávat za “rádoby”-exkluzivní označení typu Golden Prague-invest či Hot reality atp. V současné nepřehledné situaci realitního trhu, který je plný neprůhledných frančízových společností jako pouhých marketingových nálepek, nám připadá vhodné podnikat samostatně – pod značkou svého jména. Naším nejosvědčenějším marketingovým nástrojem jsou svobodně sdílené reference našich spokojených zákazníků.

Jak pracujeme? Co Vám můžeme slíbit?

Potřebujete prodat nemovitost

Ceny na realitním trhu vždy určuje napětí mezi poptávkou po nemovitostech v dané lokalitě a jejich dostupnou nabídkou ke koupi. Proto svým klientům neslibujeme, že prodáme jejich byt v panelovém domě na pražském Jižním městě za pět či šest milionů korun, či stometrový byt v cihlovém domě na pražském Žižkově za jedenáct a více milionů korun. Svým klientům garantujeme vedle maximální dosažitelné prodejní ceny nemovitosti v daném čase a lokalitě především to, že celou transakci dovedeme bezpečně, profesionálně a včas do řádného konce.

Co Vám můžeme nabídnout navíc? 

Home staging. Sledujeme moderní trendy práce v našem oboru. Využíváme služeb home stagingové agentury. Během několika hodin designer připraví Váš byt či dům s využitím jednoduchých doplňků na příchod profesionálního fotografa. Zkušenost ukazuje, že se tato nadstandardní péče při přípravě prezentace nemovitosti jednoznačně vyplácí. Profesionálně prezentovaná nemovitost se odlišuje od ostatní nabídky na realitních portálech a vykazuje násobně větší množství ohlasů od potencielních kupujících. Práci naší bytové designerky můžete shlédnout v sekci “Prodali jsme”.

Právní bezpečí. Nejspolehlivějším receptem na eliminaci potencielních rizik spojených s převodem vlastnictví nemovitosti je spolehnout se v právních aspektech Vašeho obchodního případu na služby etablované a prověřené advokátní kanceláře. Při přípravě kupních smluv a dalších právních podkladů se výhradně spoléháme na služby renomované advokátní kanceláře Ambrož & Bílý, více viz níže.

Potřebujete pronajmout

Na první pohled se zdá, že prvotním zájmem každého majitele nájemní nemovitosti je co nejvyšší zisk v co nejkratším čase. Praxe v oboru pronájmu nemovitostí však ukazuje, že v konečném výsledku nezáleží tolik na tom, zda se daný byt či kancelář pronajme za maximální možnou cenu. Skutečným cílem podnikání v oboru pronájmu nemovitostí je stabilní dlouhodobý příjem za situace, že je pronajatá nemovitost užívána v souladu s obecnými civilizačními zvyklostmi a při případné změně nájemce nejsou nutné její mnohatisícové až statisícové rekonstrukce. Zjednodušeně řečeno: nemovitost obývají slušní lidé, kteří pravidelně platí odpovídající nájemné a ke svěřené nemovitosti se chovají tak, jako by byla jejich vlastní. Zkušenost říká, že pokud nájemce považuje nájemné sjednané s pronajímatelem za výhodné, má výrazně menší tendence poptávat se po jiných alternativách. Takový nájemce může slušným způsobem užívat Vaši nemovitost i mnoho let.

Prověření nájemce a záruky do budoucna

Všechny vážné zájemce o pronájem nemovitostí z naší nabídky prověřujeme v registrech dlužníků. Pokud je to možné, telefonicky ověřujeme i jejich zaměstnání. Po uzavření nájemní smlouvy garantujeme minimální trvání nájmu na jeden rok. V případě, že se nájemce dostane do potíží a přestane plnit své závazky, pomáháme majiteli vzniklou situaci řešit dále právní cestou.

Partneři

Při realizaci smluv a přípravě dalších právních dokumentů pro převod nemovitostí výhradně spolupracujeme s advokátem Mgr. Petrem Bílým (ČAK 16583 ) z advokátní kanceláře Ambrož & Bílý (httpss://www.abpartners.cz/).